Kilka lat temu wpadłam na pomysł stworzenia albumu dla przyjaciółki ze studiów z naszych wspólnych spotkań, wyjazdów i innych okazji. Album miał być prezentem z okazji 10-lecia przyjaźni. Początkowo myślałam, że będzie to szybki i łatwy projekt, jednak stało się inaczej.



Problemy zdrowotne, absorbująca praca oraz zmęczenie sprawiły, że realizacja pomysłu zajęła mi znacznie więcej czasu niż zakładałam. Dopiero w zeszłym roku, podczas zwolnienia lekarskiego zrobiłam większą część albumu. 




Niestety, po powrocie do pracy w październiku, prace nad albumem znowu stanęły w miejscu. W styczniu zrobiłam stronę tytułową, później kupiłam ładne pudełko. Zostały mi jeszcze do zrobienia kilka drobnych poprawek. 



Do stworzenia albumu użyłam bazy albumowej, ale wyjęłam spiralę i każda karta jest osobno, bloków z papierami do scrapbookingowy zakupionych w rożnych sklepach. Bardzo często kupuję takie bloki w Kik'u. Stronę tytułową namalowałam akwarelą i tuszem. Karty zapakowane są w pudełko  ozdobne.  


Album scrapbookingowy w prezencie

Kilka lat temu wpadłam na pomysł stworzenia albumu dla przyjaciółki ze studiów z naszych wspólnych spotkań, wyjazdów i innych okazji. Album miał być prezentem z okazji 10-lecia przyjaźni. Początkowo myślałam, że będzie to szybki i łatwy projekt, jednak stało się inaczej. Problemy zdrowotne, absorbująca praca oraz zmęc…

 W październiku rozpoczęłam studia podyplomowe w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi we współpracy z Fabryką Kreatywności na kierunku pedagogika o specjalności "Arteterapia w terapii i edukacji. W kwietniu rozpoczęłam realizację praktyk studenckich, których w sumie jest 60 godzin. Na zrealizowanie połowy praktyk wybrałam Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kobyłce. Jest to ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. 

Zostałam ciepło przyjęta przez Terapeutów i Uczestników. Podczas mojego pobytu przyglądałam się jak Terapeuci prowadzą zajęcia, ale także sama miałam okazję zaproponować swoje.

Dzień 1

W pierwszej części zajęć Uczestnicy rysowali swoje ulubione aktywności, drugie zadanie polegało na dokończeniu zdań w parach. 

Cel: integracja, rozwijanie umiejętności autoprezentacji, rozwijanie kreatywności 




Dzień 2

Praca w grupach, tematem zajęć było znalezienie wspólnych upodobań i stworzenie kolażu.

Cel: integracja grupy, rozwijanie interakcji  



Dzień 3 

Temat "Moje bezpieczne miejsce"- rysunek i "Mój nastrój"

Cel: poznawanie siebie, wgląd, rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji




Dzień 4 

Temat "Słoik miłych chwil", technika decoupage

Cel; motywowanie, poprawa pamięci, rozwijanie wyobraźni i kreatywności








Dzień 5

Temat "Mapa marzeń" technika : kolaż

Cel: rozwijanie motywacji, rozwijanie umiejętności stawiania celów, rozwijanie wyobraźni.





Pozostałą część praktyk chciałabym zrealizować w WTZ Stowarzyszenia POMOST na Bródnie. 






Praktyki w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Kobyłce

W październiku rozpoczęłam studia podyplomowe w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi we współpracy z Fabryką Kreatywności na kierunku pedagogika o specjalności "Arteterapia w terapii i edukacji. W kwietniu rozpoczęłam realizację praktyk studenckich, których w sumie jest 60 godzin. Na zrealizowanie połowy …

 W dniach od 14 do 19 marca uczestniczyłam w Kursie Batiku, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Jest to Centrum Kształcenia Ustawicznego z 25 letnią tradycją kształcenia w różnych rzemiosłach, wspaniałe miejsce, gdzie można poznać ludzi z pasją. 

Łucznica położona jest na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Jest to stara wieś, należąca niegdyś do rodu Potockich, a sam ośrodek mieści się w zabytkowym dworku Potockich. 

Sam kurs był po części prezentem urodzinowym od Brata. Batikiem interesuję się już od kilku lat. Z okazji moich okrągłych urodzin postanowiłam spełnić swoje marzenie i zdobyć uprawnienia do prowadzenia pracowni batiku. 

Podczas kursu wykonałam w sumie osiem prac. Na długo przed kursem planowałam, że zrobię wizerunek Jezusa w koronie cierniowej i pomysł zrealizowałam, poza tym zrobiłam dwie abstrakcyjne prace w formacie A3, łączkę, mandalę i trzy pocztówki. 

Czy wiecie, że batik można tworzyć na dwa sposoby. Pierwszy tradycyjny, poprzez kilkukrotne nanoszenie wosku i farbowanie począwszy od najjaśniejszych do najciemniejszych barw. Druga technika, zwana "konturowa", polega na namalowaniu wzoru woskiem, następnie za pomocą pędzelków lub gąbek nanoszenia dowolnej ilości kolorów. 

Batik tradycyjny




Batik konturowy





Nasz Wernisaż na zakończenie kursu 


Dworek w Łucznicy 


Kurs batiku w Akademii Łucznica

W dniach od 14 do 19 marca uczestniczyłam w Kursie Batiku, zorganizowanym przez  Stowarzyszenie Akademia Łucznica . Jest to Centrum Kształcenia Ustawicznego z 25 letnią tradycją kształcenia w różnych rzemiosłach, wspaniałe miejsce, gdzie można poznać ludzi z pasją.  Łucznica położona jest na skraju Mazowieckiego Parku K…
Copyright © Inspiracje Anety